Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

„Wczoraj do ciebie nie należy..."- 24 rocznica poświęcenia szkoły

„Wczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne…
Tylko dziś jest Twoje.”
Jan Paweł II

świeto szkołyW tym roku obchodzimy już 24 rocznicę nadania szkole im. Jana Pawła II.  Aby oddać cześć naszemu Patronowi, zorganizowaliśmy koncert poświęcony osobie Wielkiego Polaka. Chcieliśmy w ten sposób wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi za Jego posługę. Za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych, ze swym przykładem uczył poświęcać więcej czasu Chrystusowi. Przede wszystkim za to, że tak kochał dzieci i młodzież.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie na scenę wyszli młodzi artyści z kl. II, śpiewając piosenkę; „Tak mówił Papież”, poprzez którą przypomnieli, że powinniśmy odrzucić strach i lęk, do czego tak często nawoływał Ojciec Święty. Jan Paweł II słowami prawdy, nadziei i miłości budował fundament przyszłości naszej Ojczyzny, nawoływał, aby każdy człowiek był orędownikiem miłosierdzia, albowiem błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Pięknie te wezwania wyśpiewali uczniowie naszego gimnazjum.
Szkoła jest miejscem, w którym zdobywamy umiejętności i wiedzę, niezbędne przez całe życie. Prawdziwa wiedza jest potęgą, jednak owoce przynosi tylko wtedy, gdy połączona jest z poznawaniem i stosowaniem wartości i zasad moralnych. Bardzo potrzeba w dzisiejszych czasach, kiedy jest brak ideałów i autorytetów, takiego Patrona jakim jest Jan Paweł II.
Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie apelu. Szczególnie p. Annie Wyszkowskiej - Kondraciuk i p. Emilii Falkowskiej za przygotowanie dekoracji.

Joanna Warpechowska