Dzisiaj jest: 29 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

"Cecyliada" w Boćkach

cecyliadaW dniu 22 listopada młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w XII Przeglądzie Pieśni Religijnej „Cecyliada” w Boćkach.  Przegląd został zorganizowany dla uczczenia św. Cecylii - patronki muzyków i poetów, jej święto przypada właśnie na dzień 22 listopada.
Głównym celem corocznego koncertu jest kontynuacja tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa, wszak  muzyka stanowi w Kościele bezcenne bogactwo. Św. Augustyn pisał: „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. Dzięki muzyce możemy wyrażać swoją wiarę, wielbić Boga i dać ukojenie naszym duszom.

W  uroczystej gali wzięli udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno - instrumentalne. Społeczność naszej szkoły reprezentowały uczennice gimnazjum: Beata Kardaszewicz, Martyna Maksimiuk, Gabriela Górska, Dominika Młodzianowska oraz Karolina Pierzchało. Dziewczęta zaśpiewały dwie pieśni: „W cieniu Twoich rąk” i „Uwielbiajcie Pana”. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami. Otrzymaliśmy również pamiątkową statuetkę.
Serdecznie dziękuję uczennicom za pracą, którą włożyły w przygotowanie repertuaru.

Joanna Warpechowska