Dzisiaj jest: 15 Października 2018    |    Imieniny obchodzą: Brygida, Pelagia, Marcin

Imprezy biblioteczne

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

 Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło“Książka nas łączy”. Do obchodów tego święta przyłączyła się również już po raz kolejny nasza biblioteka szkolna.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

"Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

DSCF5241"Zakochaj się w książce"- takie motto towarzyszyło tegorocznemu Świętu Zakochanych w naszej bibliotece.Walentynki to czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas.

Biblioteka przygotowała wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana. Z okazji święta zakochanych został ogłoszony konkurs „Najsłynniejsze pary literackie”. Uczniowie łączyli w pary znanych bohaterów literackich.

Czytaj więcej: "Zakochaj się w książce”, czyli Walentynki w bibliotece

Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

mikołajkiJuż Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie!!!
I dorośli i dzieci wiedzą doskonale, że 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja. Z tej też okazji w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie mikołajkowe, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I, II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Pod poduszką czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

miesiąc bibliotekHasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „KSIĄŻKA to dopiero początek…” i w naszej szkole obchodzone było już po raz kolejny. W ramach obchodów święta w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy następujące działania, których celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły:

Czytaj więcej: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2016

Czeko, czeko, czekolada…

czekoladaNa sam dźwięk tych słów robi się przyjemnie, nie bez powodu. Jedno z najsłodszych świąt w roku - Dzień Czekolady już po raz kolejny obchodziliśmy w szkolnej bibliotece. Czytelnicy, którzy 12 kwietnia odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę mogli w nagrodę rozkoszować się czekoladowymi przysmakami. Akcja przyciągnęła wielu czytelników, a nawet gimnazjalistów, którym nagle „posmakowała książka”.

Czytaj więcej: Czeko, czeko, czekolada…

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Czytamy Franklina

czytamy franklinaFranklin to postać znana i lubiana wśród wszystkich dzieci. Chcąc przybliżyć  postać sympatycznego żółwia w bibliotece szkolnej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowane zostały "Spotkania z Franklinem", w których udział wzięli uczniowie klasy II i III. Jak zwykle udało się nam połączyć część edukacyjną ze świetną zabawą. 

Czytaj więcej: XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Czytamy Franklina

Jak pewna mama odczarowała wielkoluda

nasza mama czarodziejka26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. W dniu poprzedzającym to święto dzieci z klas Ia i Ib uczestniczyły w spotkaniu, które odbyło się w szkolnej bibliotece.

Wprowadzeniem do zajęć była wspólna zabawa w „balonik”. Następnie dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki J. Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, który przeczytała gimnazjalistka Emilia Filipczuk.

Czytaj więcej: Jak pewna mama odczarowała wielkoluda

Święto w bibliotece szkolnej!

bibliotekaWtorek 28 października 2014 r. był dniem szczególnym w naszej bibliotece. Obchodziliśmy bowiem po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, obchody naszego święta połączyliśmy z głośnym czytaniemw ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w której uczestniczymy od 4 lat.

Czytaj więcej: Święto w bibliotece szkolnej!

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach