Dzisiaj jest: 25 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Konkursy i wystawki

Konkurs Ładnego Pisania rozstrzygnięty!

W  czasach komputerów, e-maili i sms-ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzież ma problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku.

Badania naukowe potwierdzają, że ci którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Stąd pomysł zorganizowania Konkursu Ładnego Pisania, którego celem było:

 •  motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
 • doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania,
 • zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej  i ortograficznej,
 • kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,
 •          propagowanie twórczości wybranych twórców.

Czytaj więcej: Konkurs Ładnego Pisania rozstrzygnięty!

„Przygody naszych bohaterów książkowych”- konkurs rozstrzygnięty!

W bibliotece  szkolnej zorganizowany został konkurs plastyczno-czytelniczy „Przygody naszych bohaterów książkowych”, który skierowany był do uczniów klasy II i III. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, doskonalenie sprawności manualnych oraz rozbudzanie świadomości poszanowania książek. Zanim dzieci w swoich domach przystąpiły do rysowania, każda klasa została zaproszona do biblioteki aby posłuchać fragmentów książek, których bohatera musieli później narysować.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy nazwiska laureatów konkursu:

 „Cukierku, ty Łobuzie”- kl. II

 

I miejsce: Kuczyńska Zuzanna, Miluska Patrycja

II miejsce: Chomicka Julia, Jakoniuk Julia

III miejsce: Pierzchało Maja 

Czytaj więcej: „Przygody naszych bohaterów książkowych”- konkurs rozstrzygnięty!

Dzień Kobiet w bibliotece

8 marca 110

8 marca 2019 roku w bibliotece pojawiła się gazetka z fotografiami sławnych  pisarek p.h.: "Autorki naszych książek". Uczniowie przez cały dzień mieli okazję przyglądać się tym zdjęciom i korzystając z zamieszczonych pod nimi wskazówek odgadnąć tożsamość tych pań. 11 marca konkurs został rozstrzygnięty i wyłoniono zwycięzców.  

Nagrody wylosowali :

 • - Marcin Topczewski, kl. Vb
 • - Wiktoria Olszańska, kl. VI
 • - Małgorzata Falkowska, kl. VI
 • - Natalia Warpechowska, kl. VII
 • - Kacper Kamiński, kl. VII
 • - Karolina Górska, kl. VIII

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 • n-l bibliotekarz
 •                         Agnieszka Twarowska

GALERIA

Szczęśliwy świat Muminków

   Tove Jansson, fińska autorka stworzyła popularny na całym świecie cykl powieści o inteligentnych i zabawnych trollach - Muminkach. Sama też wykonała ilustracje do swoich książek. Książki przyniosły jej popularność niemal na całym świecie, zostały bowiem przetłumaczone na ponad 30 języków.

   Więc wejdźcie do Doliny Muminków – ale koniecznie przez papierową bramę ułożoną z książek.... Zapraszam do biblioteki!

 

„Cukierku, ty łobuzie”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

DSCF560028 lutego 2018r. uczniowie klasy II przystąpili do pisania testu ze znajomości książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Miło nam zakomunikować, że poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a wyniki przedstawiają się następująco:

 

 

Czytaj więcej: „Cukierku, ty łobuzie”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

„Afryka Kazika”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

DSCF5602W poniedziałek 12 marca 2018 r. poznaliśmy laureatów konkursu czytelniczego „Afryka Kazika”. Uczniowie klasy III musieli wykazać się znajomością treści książki Ł. Wierzbickiego „Afryka Kazika”, w której autor opowiada nam o przygodach Andrzeja Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze. Podczas swej pięcioletniej wyprawy przeżył wiele przygód: polował na słonia z Pigmejami, stanął oko w oko z królewskim lwem, spędził Wigilię wśród pawianów i surykatek, zaprzyjaźnił się z ludożercą, uratował małego geparda…Tych kilka przykładów wystarczyło by zaintrygować małych poszukiwaczy przygód do przeczytania książki. Wyniki testu przedstawiają się następująco:

 

Czytaj więcej: „Afryka Kazika”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

Maria Kownacka – ta od Plastusia

kownackaW 2017 roku przypada 35 rocznica śmierci Marii Kownackiej, która jest matką chrzestną dziecięcej wyobraźni wielu pokoleń. Któż bowiem nie czytał Plastusiowego pamiętnika, Rogasia z Doliny Roztoki albo Kajtkowych przygód?
Z tej okazji w szkolnej bibliotece przygotowano gazetkę poświęconą pisarce „Aby mieć zawsze uśmiech i serce dla dzieci” oraz wystawkę jej najbardziej znanych książek.

Czytaj więcej: Maria Kownacka – ta od Plastusia

Międzyklasowy Konkurs na Gazetkę Promującą Czytanie 2017

gazetkiKonkurs dotyczył wykonania gazetki  ściennej promującej czytanie. Uczniowie poszczególnych klas,  pod nadzorem wychowawców, wykonali  w swoich salach lekcyjnych bardzo ciekawe i pomysłowe gazetki. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak życzliwym przyjęciem ze strony uczniów i wychowawców.

Czytaj więcej: Międzyklasowy Konkurs na Gazetkę Promującą Czytanie 2017

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach