Dzisiaj jest: 4 Marca 2021    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Aktualności biblioteczne

Walentynki 2021

Walentynki czas świętować!

 

DSC 876614 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania miłości, sympatii i przyjaźni , ale także czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. Uczniowie naszej szkoły świętowali "przedterminowe" Walentynki 12 lutego. O zbliżającym się święcie przypominała wszystkim gazetka przygotowana przez panią Renatę Żukowską. Atrakcji tego dnia było wiele, odwiedziły nas wszystkie grupy przedszkolaków oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami.

Jak co roku z okazji walentynek w szkole przez prawie tydzień działała „poczta walentynkowa”.
W bibliotece została przygotowana skrzynka z serduszkami. Można było do niej wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze
a nawet ulubionej Pani. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele.

Czytaj więcej: Walentynki 2021

Biblioteka szkolna

Szanowni Rodzice!

Jestem nauczycielem bibliotekarzem i na co dzień zachęcam Państwa dzieci do czytania. Wiem, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponuję zajęć online. Korzystając z okazji do bezpośredniego kontaktu, chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom.

Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas.Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.

Wszystkie badania wskazują, że czytanie redukuje poziom stresu najskuteczniej z powszechnie dostępnych czynności, więc to idealna odskocznia na czas kwarantanny.

Pomijając czas pandemii, czytanie daje nam wymierne korzyści na każdym etapie dojrzewania.

Wystarczy czytać kilkadziesiąt minut dziennie, by zbudować w dziecku nawyk, dać proste narzędzie, dzięki któremu będzie w stanie lepiej się rozwijać w samodzielnym życiu.

Załączam krótką prezentację, która przedstawia korzyści płynące z czytania oraz sprawdzone sposoby zachęcania dzieci do czytania.Serdecznie zapraszam do przejrzenia prezentacji.

 

Z wyrazami szacunku

nauczyciel bibliotekarz - A. Twarowska

 Kolejna dawka nowości w bibliotece

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników książki. W październiku zakupiliśmy kolejną dawkę nowości wydawniczych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ponad 100 pozycji książkowych zasiliło nasz księgozbiór. Przy zakupie kierowano się proponowanymi tytułami książek przez czytelników naszej biblioteki.

Co nowego w zbiorach biblioteki? Przyjdź i sprawdź!

 Z przyjemnością informujemy, że od maja 2018 r. w naszej bibliotece dostępne są nowości książkowe - 187 książek. Zapraszamy naszych wiernych moli książkowych, staraliśmy się spełnić wasze oczekiwania i marzenia – kupiliśmy, co chcieliście. Życzymy miłej lektury!

Agnieszka Twarowska

 

Czytaj więcej: Co nowego w zbiorach biblioteki? Przyjdź i sprawdź!

Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece 2017”

podaruj książkęZakończyliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece”. W piątek 12 maja 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Liderzy czyli uczniowie, którzy podarowali najwięcej książek otrzymali drobne upominki:-). Byli to:

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji „Podaruj książkę bibliotece 2017”

Czytanie to samo zdrowie!:)

czytanieŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony 7 kwietnia oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który świętujemy 2 kwietnia stały się okazją do przygotowania akcji promującej czytanie. Aby poprzeć faktami hasło naszej akcji wyeksponowane zostały na gazetce najnowsze wyniki badań przeprowadzone przez Yale University School of Public Health z których wynika, że:

Czytaj więcej: Czytanie to samo zdrowie!:)

Kiermasz Taniej Książki 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzimy 2 kwietnia biblioteka szkolna zaprasza na „Kiermasz Taniej Książki”

 

Czytaj więcej: Kiermasz Taniej Książki 2017

Przedstawienie „Poplątane bajki” i podsumowanie programu „Książki naszych Marzeń”

konkursPod koniec maja odbyło się uroczyste podsumowanie działań podejmowanych w związku z realizacją założeń rządowego programu „Książki naszych marzeń”.
Dzięki udziałowi naszej szkoły w tym programie biblioteka szkolna wzbogaciła się o ciekawe książki dostosowane do zainteresowań młodych czytelników, a uczniowie mają okazję do przeniesienia się w nieznany dotąd i barwny świat książkowych bohaterów i ich przygód. Przypomnijmy, że dzięki dofinansowaniu w kwocie 3259,95 zł, przy ponad dwudziestoprocentowym wkładzie własnym z budżetu Gminy Wyszki, zakupiono 225 nowości do Biblioteki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach.

Czytaj więcej: Przedstawienie „Poplątane bajki” i podsumowanie programu „Książki naszych Marzeń”

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach