Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2020    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

Informacje z Biblioteki Szkolnej

Drodzy Czytelnicy!

W związku z zaistniałą sytuacją i koniecznością pozostania w domu zachęcam Was do czytania. Niech będzie to czas nadrobienia lekturowych zaległości. Przygotowałam zestaw źródeł, z których otrzymacie dostęp do ulubionej literatury bez wychodzenia z domu.

https://wolnelektury.pl/

Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis.

 

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, pobierać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

żródło: https://wolnelektury.pl/info/o-projekcie/

https://lektury.gov.pl/

Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów - nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające - od dzieł Homera, Fredry, Mickiewicza, Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka. Biblioteka zawiera 32 proc. wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych jak i uzupełniających. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Zasoby serwisu zostały podzielone na 5 kategorii dostosowanych do programu nauczania w szkołach podstawowych i liceach.

źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce

Dostęp do stron jest bezpłatny.

Drodzy Rodzice i Uczniowie! Zachęcam do wykorzystania tej trudnej sytuacji, w jakiej nagle wszyscy się znaleźliśmy, na czytanie dzieciom książek i wspólne uczenie się.

Nauczyciel bibliotekarz p. AgnieszkaTwarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach