Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Mikołajki 2020

1M

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

Mikołajki – to święto szczególnie wyczekiwane przez dzieci. Obchodzimy je                            6 grudnia – wtedy przypadają imieniny Mikołaja, a w kalendarzu katolickim – wspomnienie świętego, który był biskupem – Mikołaja z Miry. To świetna okazja do wręczenia prezentów i wizyty Św. Mikołaja.

Taka wizyta zrobiła ogromne wrażenie na dzieciach z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. W tym roku Mikołaj odwiedził nas nieco wcześniej, bo już 4 grudnia. Pomimo braku śniegu, Mikołaj nie zawiódł, dotarł do najmłodszych zaraz po śniadaniu. Potem odwiedził oddział 5-latków, a po obiedzie – grupę 6-latków. Przedszkolaki były szczęśliwe i zadowolone, a kiedy znalazły się blisko Świętego – troszkę zawstydzone. Oprócz prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzieci odwdzięczyły się pięknie śpiewanymi piosenkami, recytowanymi wierszami i własnoręcznie przygotowanymi pracami plastycznymi. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i pląsów oraz pamiątkowych zdjęć. Maluchy przygotowały też niezwykłemu gościowi ciasteczka, a jego reniferom – marchewki.

Chwile spędzone ze Świętym Mikołajem pozwoliły nam poczuć magię nadchodzących świąt. Z niecierpliwością czekamy na nie i na kolejne spotkanie ze Świętym z Laponii.

Zespół Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego