Dzisiaj jest: 28 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

„Każda drobna moneta może pomóc........."

1656406479658GÓRA GROSZA – XXII edycja

W tym roku szkolny również wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „ Góra grosza ” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Trwała ona od 2 listopada 2021 do 14 stycznia 2022 roku. Przebiegała ona w warunkach związanych jeszcze z pandemią koronawirusa.

Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie się takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Każda klasa sama liczyła zebrane przez siebie monety i tym samym wzrósł ich wkład   w przeprowadzoną akcję.  Po zakończeniu dokonano podliczenia wszystkich zebranych pieniędzy. Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z Przedszkolem zebrali w sumie 32 326 monet, co dało w przeliczeniu 1600,35 zł.
Pieniądze zgromadzone w ramach akcji "Góra Grosza" zostały przesłane na adres organizatora.

Chce podziękować uczniom, wychowawcom oraz anonimowej rodzinie za udział i zaangażowanie w akcję „ Góra Grosza”.

ZDJĘCIA                                                                                      Anna Twarowska.