Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

XIII Dzień Papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach

W ramach obchodów Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce pieniędzy na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundację powołano w 2000 roku i jest ona wyrazem wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej Ojczyzny. Dzięki ulicznej zbiórce pieniędzy Fundacja może prowadzić działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Obecnie pomaga ponad 2500 uczniom i studentom. Dopełnieniem programu stypendialnego są letnie obozy formacyjno – wypoczynkowe dla stypendystów. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II.

Nasza szkoła współpracuje z Fundacją od 2009 roku. Co roku włączamy się w uliczną zbiórkę pieniędzy na rzecz uzdolnionej młodzieży. Dotychczas przesłaliśmy na konto Fundacji następujące kwoty:

• 2009 – IX Dzień Papieski „Papież Wolności” (1014,80 zł)
  • 2010 – X Dzień Papieski „Odwaga Świętości” (836,67 zł)
  • 2011 – XI Dzień Papieski „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy” (1217,50 zł)
  • 2012 – XII Dzień Papieski „Jan Paweł II – Papież Rodziny „ (806,94 zł)
  • 2013 – XIII Dzień Papieski „Jan Paweł II – Papież Dialogu” (1305,20 zł)

Łącznie przesłaliśmy kwotę 5181,11 zł.

W bieżącym roku w XIII Dniu Papieskim w ulicznej zbiórce wzięli udział gimnazjaliści:

Diana Puchalska Ia

Natalia Zabrocka Ia

Kinga Młodzianowska Ia

Weronika Żukowska Ia

Paulina Tadejko IIIa

Natalia Miluska IIIa

Natalia Sacharzewska IIIa

Kamila Chomicka IIIa

Joanna Krasowska IIIb

Natalia Puchalska IIIb

Maciej Mieszczyński IIIb

Nasi uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniężną w następujących miejscowościach: Wyszki, Filipy, Pulsze, Topczewo, Strabla. To dzięki hojności mieszkańców wymienionych wsi udało się nam zebrać najwyższą jak do tej pory kwotę, bo aż 1305,20 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Opiekun wolontariuszy:

Elżbieta Orbik

Zdjęcia w fotogalerii - tu link